Ondřej Mysliveček

Aktuality  |  Fotografie  |  Kontakt

Fotografie

K digitální fotografii jsem se dostal někdy kolem roku 2000, kdy jsem začal fotit na digitální zrcadlovku Olympus C-2500L. Na tehdejší dobu se řadila ke špicce, bohužel i cenově a proto jsem tento "svůj" digitální fotoaprát míval pouze zapůjčen od městkého úřadu města Havlíčkova Brodu. Skutečně svůj první fotoaparát jsem si pořídil v roce 2004. Jakožto nepříliš majetný student jsem ho částečně financoval odměnou za umístění svého příspěvku na konferenci Poster na ČVUT v Praze. A jaký fotoaparát to byl? Tehdy ještě jsem si vystačil s kompaktním přístrojem Olympus C-360 ZOOM, na kterém jsem velmi oceňoval kryt objektivu. Mohl jsem s ním zacházet i vcelku hrubě a optika byla výtečně chráněna.

Nicméně asi po roce mé nároky na přístrojovou techniku vzrostly a už mi nestačila plná automatika s nemožností ovlivnit zásadněji hloubku ostrosti a podobné parametry. Proto jsem začal vybírat mezi digitálními zrcadlovkami. V první fázi mne zaujal Nikon D100, který měl velmi dobré parametry, pouze cena nepatřila mezi nejlidovější a také již byl přeci jen trochu staršího data vydání. Nakonec jsem svůj současný přístroj nalezl na veletrhu Interkamera pořádaném každý rok (od roku 2006 je pořádán ve dvouletém intervalu) v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti. Zkoušel jsem tam fotoaparátů více, ale co rozhodlo byla ergonomie a také fakt, že se mi podařilo koupit jeden z posledních KITů v ČR za 50% původní ceny (koho by nepotěšilo ušetřit 30.000 Kč - i když velká část z této úspory byl ve skutečnosti určitě marketingový trik :-). Poté již byl za stejnou cenu nabízen KIT s daleko horším objektivem.

Mé současné vybavení

Olympus E-1

Co bych si vybral dnes?

Ze současných D-SLR systémů bych si asi pořídil nástupce mého prvního favorita a to Nikon D200 s kvalitními objektivy. V delším horizontu uvidíme, s čím přijde Olympus jako s nástupcem E-1 (už je to přeci jenom ve srovnání s konkurencí dýchavičný stařík). Odhalen by měl být již v tomto roce (2007).